Rozhoduj o Európe » Modelové zasadnutie inštitúcií EÚ
» Modelové zasadnutie inštitúcií EÚ

Rozhoduj o Evropě » Model Evropské unie

Aktuality

 • Mladí Slováci a Česi budú rozhodovať o Európe

  27.08.2019: Bratislava, Praha Priblížiť atraktívnym spôsobom študentom rozhodovací proces na úrovni EÚ a zapojiť ich do debaty o budúcej podobe Európy. To je už od roku 2008 cieľom úspešného projektu „Rozhoduj o Európe – Staň sa na deň tvorcom európskej politiky“, do ktorého sa môžu stredoškoláci hlásiť od začiatku nového školského roka. V priebehu tohtoročnej jesene prebehne v regiónoch Slovenska a Českej republiky celkom 20 interaktívnych jednodňových seminárov.

 • Nový ročník “Rozhoduj o Evropě” odstartoval setkáním mladých lidí v Olomouci!

  04.07.2019: Praha, Brno Od pondělí 1. do středy 3. července 2019 proběhlo v Horce nad Moravou a v Olomouci mezinárodní setkání mládeže, kterým odstartoval nový ročník vzdělávacího projektu “Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky”.

 • Nový ročník "Rozhoduj o Evropě" zahájí v Olomouci setkání mládeže z Česka a Slovenska

  25.06.2019: Praha, Brno Od 1. do 3. července proběhne v blízkosti Olomouce mezinárodní setkání mládeže z České republiky a Slovenska. Za účasti 20 mladých lidí z obou zemí zahájíme na Sluňákově nový ročník projektu “Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky”.

 • Postoje účastníkov "Rozhoduj o Európe" k problémom v školstve, pracovnej mobilite a k téme informovania o EÚ

  06.02.2019: Praha, Bratislava Na modelovom zasadaní inštitúcií EU v rámci projektu "Rozhoduj o Európe - Staň sa na deň tvorcom európskej politiky" (v decembri 2018) nahrali českí a slovenskí stredoškoláci zapojení do projektu videá, ktoré predstavujú ich pohľad na rôzne problémy. Videá sa venovali trom okruhom, ktoré patrili medzi najčastejšie diskutované na regionálnych seminároch - školstvo, pracovná mobilita a informovanie o Európskej únii.